A férfiak szervezetében jelentkező tápanyaghiányos állapotok rengeteg folyamatba beleszólnak, többek közt ezek tehetőek felelőssé az egyre gyakoribb terméketlenségi problémákért is. De hogyan kapcsolódik ez a hajhulláshoz? Úgy, hogy mindkét esetben a tápanyagellátottságban keresendő a megoldás, ráadásul mindkettőbe beleszólnak a férfi nemi hormonok is, de sajnos a helyzet nem ennyire egyszerű.

Hormonok

A kopaszodással kapcsolatban a férfiak esetében egy fogalommal érdemes megismerkedni. Ez az androgén alopecia, vagyis a férfias eredetű kopaszodás. Sokan tudják, hogy ennek hátterében a férfi nemi hormonok, vagyis az androgén hormonok állnak, egészen pontosan a tesztoszteron.

Valóban genetikai hajlam kérdése a dolog, és az is igaz, hogy a tesztoszteronnak köze van hozzá, de nem közvetlenül az okozza. A gondot a férfi nemi hormonból képzett anyag, a dihidrotesztoszteron, vagy röviden DHT okozza, mely rontja a hajtüsző tápanyagfelvételi képességét.

Lehet ellene tenni?

Igen, lehet, hiszen a DHT mellett a legtöbb esetben az ok a tápanyaghiány, vagyis a megfelelő tápanyagpótlással mindkét típusú hajhullásra képesek vagyunk jótékony hatást gyakorolni! Persze nem mindegy, milyen anyagokkal is oldjuk meg a pótlást!

Mennyit, mikor, meddig?

Sajnos ma a világon minden negyedik ember tápanyaghiányos állapottal küzd. Ennek oka az életmódunk és a táplálkozási, vagyis sokkal inkább az élelmiszertermelési szokásainkban keresendő. Összességében sajnos kevesebb tápanyagot juttatunk a szervezetbe, ám a stressz és a környezeti hatások miatt többet használunk fel. Így a szervezet sokszor olyan rendszerek fenntartására már nem képes, mint például az élettel teli, dús hajkorona.

A megfelelő tápanyagpótlás tehát a test kiegyensúlyozott működéséhez – és ezen keresztül az egészséges hajkoronához is szükséges. De milyen a “megfelelő” pótlás? Mivel a cél az, hogy a szervezet összes raktárát feltöltsük, így mindenképpen érdemes komplex készítményt választani. De még ennél is fontosabb, hogy a férfivitaminok köz olyat keressünk, mely szerves kötésben tartalmazza az anyagokat. Ezek praktikusan a -citrát és -glükonát kötési formák, és ezek hasznosulása akár 80%-kal is jobb! Vagyis több épül be, és több jut az olyan funkciók fenntartására is, melyek nem létszükségletek!

A raktárak feltöltése nem megy pikk-pakk, ehhez sajnos hónapokra is szükség lehet. De ha a hajhullás a tápanyagpótlás ellenére is fennáll, akkor sajnos hátterében más betegség is lehet, vagyis érdemes szakemberhez fordulni!