Azok a nők, akik nagyon szeretnének már családot alapítani, a vérzést ellenségnek tekintik. Érthető, hogy a menzesz jelentkezése nem éppen kellemes a családalapítási tervek miatt, de nem minden vérzés jelenti azt, hogy ebben a hónapban sem kacsintott ránk a szerencse.
A pecsételés
A várandósság és a menzesz nem egyeztethetők össze. Igaz, hogy a szakirodalom ismer olyan eseteket, mikor a várandósság során is jelentkezik a menzesz, de ez igen ritka, alapesetben nem így történik.
Ennek ellenére a vér – pontosabban a pecsételő vérzés még akár jót is jelenthet, ha a terhességről álmodozik a nő, hiszen a korai szakaszban a beágyazódásra utalhat.
De honnan lehet tudni?
Fontos kiemelni, hogy bár lehetnek jelei a korai, pár hetes terhességnek, ez nem szükségszerű, ráadásul ezek a jelek nem biztosak. Hiába van – vagy nincs – émelygés, mellfeszülés vagy éppen némi pecsételő vérzés, ezek egyike sem jelent biztos diagnózist – igaz, azért a remény erősebb lehet. Biztosat azonban csak az orvos mondhat, aki jellemzően a 8. hét után vizsgálja a kismamákat.
Tervezzünk, hogy növeljük az esélyeket
Sajnos egyre több nő, pontosabban egyre több pár szembesül azzal a szomorú igazsággal, hogy a várandósság kialakulása nem megy könnyen. A romló tápanyag-ellátottság (mely a környezeti romboló hatások szaporodásából, illetve az élelmiszerek tápanyag tartalmának csökkenéséből adódik össze) bizony rányomja bélyegét mind a férfi, mind a nő szervezetére. Éppen ezért, ha a pár úgy érzi, eljött az idő a családalapításra, akkor érdemes a szervezetüket is felkészíteni erre.
Alapesetben a várandósvitamin – ahogyan azt a neve is mutatja – a terhesség időszakára való. Ugyanakkor az első trimeszter tápanyagigénye megegyezik azzal, melyre a testnek a terhesség előkészítése során van szüksége. Figyelem! A második trimeszter tápanyagigénye nem azonos az elsővel, ahogyan a harmadik trimeszter tápanyagigénye is eltér a két előzőtől! A tápanyagpótlás során nyugodtan támaszkodhatunk a kiegyensúlyozott étkezés és mozgás mellett a várandósvitaminra, de a fenti információkat vegyük figyelembe. Olyan készítményt válasszunk, mely képes az eltérő trimeszterek eltérő igényeit kiszolgálni, alkalmas a családtervezés időszakára is, illetve szerves kötésben tartalmazza a tápanyagokat. Ez utóbbi azért fontos, mert az ilyen kötésű anyagok – ezek jellemzően -citrátok és -glükonátok (pl.: cink-citrát; vas-glükonát) hasznosulása a szervezetben akár 80%-kal is jobb!
Trimeszter Termékenységi Klinika
Babát szeretnél? Jelentkezz be a Trimeszter Termékenységi Klinikára!
Örömmel jelentjük be, hogy klinikánk hamarosan megnyit november elején, termékenységi konzultációra már foglalhatóak időpontok!