A vizeletcsepegés vagy a bőrelváltozások megjelenése ismert velejárója lehet a második Trimeszternek, ahogyan a növekvő pocak is – igaz, ez utóbbinak azért örülnek is a kismamák. Vannak azonban olyan velejárói is a terhesség második szakaszának, melyek meglepőek, félrevezetőek lehetnek, kiváltképp a téli időszakban. 

A második Trimeszter 

A terhesség 3 szakasza közül a második, azaz a második Trimeszter talán a legnyugodtabb szakasz. A pocak ilyenkor még nem akadályozza a kismamát, a reggeli rosszullétektől pedig jó eséllyel már megszabadult. 

Persze itt is lehetnek kellemetlenségek, mint a vizeletcsepegés, vagy a bőrön megjelenő sötétebb foltok. Ezek mellett azonban vannak olyan tényezők is, melyeket nem kötnénk a terhességhez, így pedig adott esetben feleslegesen kezdenénk el a tüneteket kezelni. 

A várandósság és a tél 

A fejfájás, orrdugulás, vagy akár az ízületekben jelentkező fájdalom a megfázás hármas tünetegyüttese – de nem egy kismamánál. Persze erről is lehet szó, de a második trimeszternek a fent említett tünetek lehetnek velejárói is, így pedig ezeknek a tüneteknek a kezelése egészen más úton történhet. 

A második trimeszter egyik velejárója lehet a hüvelyi folyás. Ennek jelenléte természetes, addig a pontig, míg enyhén fehéres árnyalatú és szagtalan. Ha azonban a színében vagy a szagában, állagában változás következik be, mindenképpen keressük fel a szakorvost, hiszen a felszállóvá váló hüvelyi fertőzések tehetőek felelőssé a vetélések mintegy 70%-ért, ezen kívül nagy mértékben növelik a koraszülés kockázatát is. 

A hüvelyi fertőzések ellen nem csak odafigyeléssel lehet fellépni, hanem megelőzéssel is. Ezt belsőleg, az immunrendszer támogatásával lehet megtenni. A hüvelyi fertőzések ellen a réz és a cink hatékonyan képes fellépni, hiszen a szervezetben antibakteriális, fungicid és antivirális hatással is rendelkeznek. Ezeknek az anyagoknak a pótlása egy jó várandósvitaminnal remekül megoldható. 

Fontos azonban, hogy a lehető legtöbb hatóanyag, így a cink és a réz is, szerves formában legyen jelen a készítményben, mivel így azok hasznosulása akár 80%-kal is jobb lehet. Illetve mindenképpen tartsuk szem előtt, hogy az eltérő trimesztereknek eltérő a tápanyagigénye is, vagyis a kiválasztott terméknek ezt a bontást szem előtt kell tartania.