A férfiak termékenységére több dolog is erősen hatással lehet. Ezek közt sokszor említjük az alkoholok fogyasztását, amivel van egy pici probléma. Konkrétan az értelmezésben, ugyanis nagyon sok férfi a sört nem igazán sorolja ide, és ezzel lehetnek gondok!

A sör

Rossz ezt kimondani, de bizony a sör is alkohol, és mint ilyen hatással van a termékenységre. És innen lesz igazán rossz a kijelentés: a sör ráadásul olyan anyagokat is tartalmaz, melyek tovább rontanak a helyzeten. Vagyis hiába jó dolog a nehéz nap végén egy sörrel leülni a tv elé, vagy a haverokkal lazítani, sajnos a rendszeres fogyasztása nem csak sörhasat okoz.

Fitoösztrogének

A folyékony kenyér egyik alapanyag a komló. Ez a növény pedig fitoösztrogéneket tartalmaz, melyek a belőle készült nedüben is megtalálhatóak. Ahogyan pedig azt a nevük is sugallaj a fitoösztrogéneket a test az ösztogénnel azonos anyagnak ismeri fel. Ez pedig gond, hiszen az ösztrogén egy erős női nemi hormon, mely ugyan a férfiak szervezetében is jelen van, de ha sok van belőle, az rányomja bélyegét a kinézetükre, és a termékenységükre is.

A sok sör nem csak a hasat, a melleket is megnöveli,és a zsírpárnák átrendeződdését is magával hozza, ezek mind az ösztrogénazonos anyag bevitele miatt történnek, ami ráadásul a termékenységre is nagyon negatív hatással van, mivel csökkenti a tesztoszteron termelését, ami pedig a megfefelő spermiumtermelését is felel.

Sörmentesen?

Lemondani nem kell róla, csak mértéket kell tartani a fogyasztásában illetve a szervezet számára a megfelelő tápanyagok biztosításával lehetővé tenni, hogy semlegesítse a hatásokat, amiket a fitoösztrogének kiváltanak. Ez azonban nem is olyan könnyű,hiszen csak táplálkozással fedezni a tápanyagszükségletet ma már szinte lehetetlen. Itt lép be a képbe a jó férfivitamin, amelyben az anyagok szerves kötéssel szerepelnek és komplex összetételű. Előbbi azért fontos, mert így az anyagok hasznosulása akár 80%-kal is jobb, míg utóbbi azért, mert az egyes anyagok segítik mások felszívódását (vas – C-vitamin, réz-cink).

Normál termékenység

A kifejezés azt takarja, hogy a férfi megfelelő mennyiségű (átlag 100 millió/ml) spermiumot termel, melyek minősége is megfelelő (mozgékonyság, morphológia, genetika). Ez a kettő adja a normál termékenységet és mindkettő nagyon fontos, hiszen az alacsony spermiumszám a teherbe esést teheti lehetetlenné, míg a minőségi gondok jelentősen megnövelik a koraszülés, a vetélés és a genetikai betegségek kialakulásának valószínűségét.