Mennyire lehet figyelni a súlyunkra a terhesség során? Elfér a diéta, lehet mozogni nagy pocakkal is, vagy kénytelenek leszünk beletörődni, hogy 20 kiló felugrik, mire a baba megszületik? A kismamák lehetőségei igen széles skálán mozognak, de tény, hogy vannak olyan részletek, amikkel nem árt vigyázni!

A mozgás és a terhesség

Igen, lehet mozogni a terhesség alatt, még a harmadik trimeszterben is, sőt, ezzel jót teszünk a testünknek, ami jó a babának is. Persze nem ilyenkor kell lefutni a maratont, vagy elkezdeni a Thai boksz edzéseket, de a kocogás, futás, séta, úszás, jóga és a hasonló sportok azonban kifejezetten jót tehetnek a kismamának, ha nem viszi őket túlzásba, nem erőlteti túl magát.

A diéta és a terhesség

Természetesen az orvos által előírt diéta ebben az esetben is tartható, ezt érdemes leegyeztetni a szakemberrel, aki adott esetben módosítja a lehetőségeket. Azok a diéták azonban, melyek a karcsúság megszerzése, megtartása okán kerülnek bevezetésre ebben az időszakban nem szerencsések. Ilyenkor ugyanis tápanyaghiányos állapotok alakulhatnak ki, ezek pedig a vetélések és koraszülések jelentős többségéért tehetőek felelőssé, vagyis nem éri meg kockáztatni, sokkal inkább a megfelelő tápanyagpótlást kell szem előtt tartani!

A súly

A terhesség mindenképpen maradandó súlyfelesleggel jár? Korántsem! Ehhez azonban megfelelően kell étkezni, és a várandósvitamint is jól meg kell választani.

Bár igen sok vitaminkészítmény közül válogathatunk, nagyon nem mindegy, milyen szempontokat tartunk szem előtt. A hízástól tartók számára jó hír, hogy a harmadik trimeszterben a B-vitaminok zöméből már nem szorul extra bevitelre a szervezet. Ezek az anyagok étvágynövelők, és hozzájárulnak ahhoz, hogy a súlyfelesleg jelentősen gyarapodjon, ami egyébként is a harmadik trimeszterre jellemző. Így tehát egy olyan várandósvitamin, mely megfelelően tagolt, és a B-vitamin igényeket is figyelembe veszi jó megoldás lehet, de itt nem áll meg a rendszer.

Ahogyan írtuk, az eltérő trimeszterek eltérő tápanyagigénnyel rendelkeznek, a várandósvitaminnak ezt mindenképpen követnie kéne. Ezen felül a komplexitása és a benne lévő anyagok kötése is fontos. Minél összetettebb és minél több anyagot szerves kötésben (-citrátok és -glükonátok) tartalmaz a készítmény, a hasznosulása annál jobb lehet, ez pedig a baba és a kismama szempontjából is fontos.