Tagadhatatlan tény, hogy a legtöbb férfinak a kor nagyon is jól áll. Az őszülő halánték vagy a “mákos” haj egyrészt sármos, másrészt igencsak vonzza a hölgyek tekintetét. Az ilyen férfiak nyugalmat, biztonságot sugároznak – persze, ha minden ápoltsággal is társul. Csakhogy az ősz tincseknek sokszor ára van!

Ha ősz, akkor öreg…

Nem csak az öregség hozhatja magával az őszülést, hiszen sokan már a 20-as éveik végén is őszülnek. Ilyenkor érdemes a rézhiányra gyanakodni, mert ennek az anyagnak komoly szerepe van a has pigmentációjában is.

Miért baj?

Egyetlen hiányállapot sem tesz jót, a réz esetében azonban az őszülés mellett azzal is számolni kell, hogy romlik a sperma minősége, ami a családalapítás szempontjából kiemelten rossz hír! És a 20-as évei végén, 30-as évei elején járó férfi már kacérkodik a családalapítás gondolatával. Ha pedig még nem, akkor is csak romlani fog a helyzet, vagyis mindenképpen tenni kell ellene!

Mennyiség és minőség

A spermiumok mennyisége fontos abból a szempontból, hogy a várandósság egyáltalán létrejöhessen. A minőség pedig azért, hogy a baba megmaradjon, időben érkezzen, és egészséges is lehessen. A spermiumok minősége ugyanis a DNS állapotát takarja, mely, ha sérül azzal jelentősen megnöveli a vetélés, a koraszülés és a genetikai betegségek kialakulásának kockázatát.

A részhiány – és vele együtt a sperma minőségének romlása – az esetek döntő többségében a nem megfelelő életmód következménye. Egyszerűbben: nem étkezünk egészségesen és nem mozgunk eleget. De ha mindenre figyelünk, akkor is lehet gond, főleg a raktárak feltöltésénél, vagyis a már kialakult gond helyreállításakor. Ez ugyanis nehéz feladat, és a hiányállapotokat visszafordítani, kompenzálni kizárólag étkezéssel nagyon nehéz. Nagy segítségünkre lehet ebben a megfelelő férfivitamin.

Kulcskérdés azonban, hogy mi is a megfelelő. Ahogyan egy várandósvitaminnak is meg kell felelnie néhány kritériumnak (megfelelő, a trimeszterekhez igazodó tagoltság, szerves kötések, komplexitás), úgy a férfiaknak szánt készítmények közt is válogatni kell. Itt is fontos a komplexitás és a szerves, biológiailag aktív kötési formák. Az, hogy minél több anyag legyen egyszerre jelen a készítményben, illetve az, hogy szerves kötéssel szerepeljenek (ez praktikusan -citrát és -glükonát kötéseket jelent) azért fontos, mert mindkettő jelentősen megkönnyíti az anyagok hasznosulását – ez adott esetben akár 80%-kal jobb felszívódást is eredményezhet!