A férfiakat érintő szexuális zavarok közt sokszor találkozhatunk a merevedési gondokkal, vagy az ejakulációt, annak korai vagy túl késői bekövetkezését érintő problémákkal. Azonban lényegesen kevesebb szó esik arról a diszfunkcióról, mely a szexuális vágy elillanásával jár. Holott ez a probléma gyakoribb, mint az elsőre gondolnánk! 

Hypoaktív szexuális zavar 

A szexuális, illetve erotikus gondolatok vagy fantáziák és a szexuális tevékenység iránti vágy tartós, vagy visszatérő csökkenése esetleg teljes hiánya jelenti ezt a problémát. Nem is hinnénk, hogy ilyen gond egy férfi esetében jelentkezhet, pedig az erősebbik nem képviselőinél 14-18%-nál előfordulhat – és ez bizony a párkapcsolatnak is mélyütést visz be. 

Okai 

Az okok közt nagyon sok szociális, önértékelési és párkapcsolati probléma jelentkezik, de a pajzsmirigy zavarok, gyulladásos folyamatok, cukorbetegség, illetve a tesztoszteron termelésének zavarai is kiválthatják ezt a kifejezetten kellemetlen, problémát. A hypoaktív szexuális zavar sokszor jár együtt más szexuális zavarokkal is, valamint indikátora lehet a mentális zavaroknak, viselkedészavaroknak depressziónak és például az örömképtelenségnek. 

Mit tehetünk ellene? 

Először is foglalkozni kell az ilyen jellegű panaszokkal, hiszen nagyon sok esetben a férfiak magukba fojtják, ha hasonló gondokat tapasztalnak. A segítség pedig összetett, hiszen a partner mellett sokszor szakember bevonására is szükség lehet. Ez pedig nem csak pszichológus, pszichiáter szakembert jelent, hanem más területek orvosaira is szükség lehet. 

Mi magunk is tehetünk az ilyen jellegű gondok ellen, hiszen azok a problémák, melyek okozhatják ezt a zavart, sok esetben a nem megfelelő tápanyagbevitel következményei. A pajzsmirigy panaszok hazánkban népbetegségnek számítanak, hiszen jódhiányos területen élünk, a gyulladásos folyamatok is a mindennapok részei, sőt, még a hormontermelés eltolódásainak okai közt is nagyon gyakran találkozhatunk a hiányállapotokkal. 

Alapesetben az egészséges étkezés és a rendszeres mozgás megfelelő tápanyag-ellátottságot eredményezne. Sajnos azonban napjainkra az élelmiszerek beltartalma jelentősen csökkent, miközben a minket éri környezeti hatások rombolása egyre emelkedik. Ennek megfelelően a tápanyagpótláshoz ma már nagyon sok esetben segítséget vesznek igénybe az emberek. 

A férfiak esetében érdemes kifejezetten számukra kialakított készítményt keresni, hiszen tápanyagigényük nem azonos a hölgyekével. Ezen felül a kiválasztott készítmény legyen összetett, hiszen az egyes anyagok segítik mások hasznosulását. Mindemellett kiemelt jelentőségű a megfelelő kémiai kötések jelenléte! Az anyagokat ugyanis nem elég csak bevinni a szervezetbe, azok hasznosulásáról is gondoskodni kell. Ennek nagyon jó eszköze, ha eleve szerves kötési formában visszük be az anyagokat a szervezetbe. A legtöbb készítményben jelen lévő szervetlen kötésekkel ellentétben a biológiailag aktív, szerves kötési típusok (a készítményekben jellemzően -citrátok és -glükonátok) hasznosulása akár 80%-kal is jobb, vagyis hatásaik gyorsabban és erőteljesebben mutatkoznak meg!