A diéta nagyon sokáig a nők “privilégiuma” volt. A férfiakat kevésbé érdekelte. Mostanra azonban az ideális alak átformálódása azt eredményezi, hogy diétát tart a fejlett világ jelentős százaléka. A diéták azonban többnyire célorientáltak, így sajnos sokszor a test egyes területein károkat is okozhatnak. Ez pedig igen sok esetben a termékenységben jelentkezik, amire csak a vágyott család elmaradásakor derül fény.

Miért gond egy diéta?

Le kell szögezni, hogy minden diéta-irányzatnak megvannak természetesen a maga előnyei, de nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy hátrányuk is adódhat, bőven.

Az elmúlt 50 évben a férfiak spermiumszáma világszerte jelentősen, közel 50%-kal csökkent. A csökkenés tény, az okokat azonban a szakembereknek még nem sikerült pontosan azonosítani. Ám tény, hogy ebben a folyamatban jelentős szerepet játszik a tápanyaghiányos állapotok jelentkezése.

A tömegtermelés és a vegyszerezés alapvetően jelentősen csökkenti az élelmiszerek beltartalmát (ásványi anyag, nyomelem és más tápanyagtartalmát). Ehhez jön még a diéták keretek közé szorított, sok szempontból hasznos, néhányból azonban káros tápanyagrendszere.

Funkciók

A szervezetben vannak kiemelt jelentőségű folyamatok – mint mondjuk a vesék megfelelő működése – és olyanok, melyek fenntartása nem létszükséglet – ilyen a termékenység is. Nagyon könnyen érthető, hogy ha a test tápanyagigénye nincsen megfelelően kielégítve, akkor a létszükségletű folyamatok fenntartására összpontosít az elhanyagolhatóakkal szemben. Ennek eredménye a csökkent termékenység, és az azzal jelentkező gondok, mint a hormonális elcsúszások és más betegségek, melyek következményei hosszabb távon már igen komolyak! De maga a spermium örökítőanyaga is károkat szenvedhet a tápanyaghiány következtében. Ez azt jelenti, hogy a fogantatás ugyan sikeres lesz, de jelentősen megnő a vetélés, a koraszülés és a genetikai rendellenességek kialakulásának valószínűsége.

Ennyit a diétákról?

A diéta maradhat, hiszen célunk van vele, a tápanyagpótlást azonban meg kell oldani! Ehhez komplex és a lehető legtöbb anyagot szerves kötésben (- citrát és -glükonát kötési formák, pl.: cink-citrát, vagy-glükonát) tartalmazó férfivitamin lehet a jó megoldás. Mindkét tényező a hasznosulás miatt fontos, hiszen az anyagokat nem elég pusztán bejuttatni a szervezetbe, azok felszívódásáról is gondoskodni kell, a fenti feltételekkel pedig a hasznosulás akár 80%-kal is javul.